Keha uueneb pidevalt ja vajab igapäevaselt värsket kvaliteetset ehitusmaterjali. Mida me endasse sisestame toidu ja joogi kujul, mõjutab oluliselt nii meie füüsilist kui vaimset tervist. Samamoodi on oluline, kuidas seedime oma elus läbielatud kogemusi ja tekkinud tundeid.

Tänapäeval ei ole enam võõras teadmine, et soolestikus toimuval on ülioluline roll nii meie keha kui meele toimimises. Teadusuuringud kinnitavad, et kõhus asub nn teine aju, mis on vahel targemgi kui esimeseks ajuks peetav. Nii et on mitmeid põhjuseid oma toitumismustrid ja harjumused üle vaadata.

Toitumisnõustamise puhul lähtun eelkõige ajurveeda teadmistest, kuid ei jäta kõrvale ka tänapäevaseid teadusavastusi.

Ajurveeda õpetuse järgi nähakse iga inimest unikaalsena. Toitumisel on oluline koht nii hea enesetunde säilitamisel kui parandamisel ja haiguste ennetamisel. Tähtsamaks üldistest reeglitest on see, mida konkreetne inimene hetkel oma elus vajab, et leida parem tasakaal.

Esimesel kohtumisel uurime Su soove ja vajadusi ning muresid ja kaebusi. Annan Sulle ka kirjalikult kaasa soovitused. Järgneva kohtumise käigus vaatame üle, kuidas tehtud muudatused mõjusid ning kuidas ja mida oleks vaja veel kohandada.

Sageli toovad juba väikesed muutused igapäevastes harjumustes endaga kaasa olulisi muutusi enesetundes. Lisaks otseselt söömist puudutavale on tihtipeale kasulik käsitleda ka elustiili tervikuna (näiteks kas ma liigun ja puhkan piisavalt). Toitumisnõustamisse saame kaasata ka liikumise, meeleharjutused ja/või psühholoogilise nõustamise.